Evinrude - LEONS, Venues (Peterborough Girls Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevOctober, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 20Sep 21Sep 22Sep 23Sep 24Sep 25Sep 26
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U9
U9 - Group 1 (Kilcollins)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
12:15 PM-1:15 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 2 (deLaPlante)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
2:45 PM-3:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 2 (Naklicki)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Sep 27Sep 28Sep 29Sep 30010203
U13T2
U13 - Group 4 (Medhurst)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 2 (deLaPlante)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U9
U9 - Group 1 (Kilcollins)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
12:15 PM-1:15 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 2 (deLaPlante)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
2:45 PM-3:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U21
U21 (Hutton)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
04050607080910
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U9
U9 - Group 1 (Kilcollins)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U13T2
U13 - Group 4 (Medhurst)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
12:15 PM-1:15 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 2 (deLaPlante)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
2:45 PM-3:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 2 (Naklicki)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
11121314151617
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U21
U21 (Hutton)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
5:15 PM
vs. U11 TEAM B (Grey) AND TEAM C (Teal)
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
W (6-5)
5:15 PM
vs. U11 TEAM B (Grey) AND TEAM C (Teal)
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
L (6-12)
6:30 PM
vs. U11 TEAM E (Grey) AND TEAM F (Teal)
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
6:30 PM
vs. U11 TEAM E (Grey) AND TEAM F (Teal)
U13T1
U13 - Group 2 (deLaPlante)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
9:00 PM
vs. U15T2 - U15 - Group 4 (Gillespie)
[MAROON vs GREY]
U9
U9 - Group 1 (Kilcollins)
12:15 PM
vs. U9 - Group 1 (Kilcollins)
[MAROON vs TEAL]
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
1:30 PM
vs. U13T1 - U13 - Group 2 (deLaPlante)
[MAROON vs GREY]
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
2:45 PM
vs. U13T1 - U13 - Group 2 (deLaPlante)
[TEAL vs WHITE]
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
4:00 PM
vs. U13T2 - U13 - Group 4 (Medhurst)
[MAROON vs GREY]
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
5:15 PM
vs. U13T2 - U13 - Group 4 (Medhurst)
[TEAL vs WHITE]
U18T1
U18 - Group 2 (Naklicki)
6:30 PM
vs. U18T1 (Foote) / U21 (Hutton)
[MAROON vs GREY]
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
6:30 PM
vs. U21 - U21 (Hutton)
[MAROON vs GREY]
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
7:45 PM
vs. U21 - U21 (Hutton)
[TEAL vs WHITE]
U18T1
U18 - Group 2 (Naklicki)
7:45 PM
vs. U18T1 (Foote) / U21 (Hutton)
[TEAL vs WHITE]
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
18192021222324
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
5:15 PM-6:15 PM
Practice (Ashlea Jones)
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
6:30 PM-7:30 PM
Practice (Ashlea Jones)
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
7:45 PM-8:45 PM
Practice (Ashlea Jones)
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
9:00 PM-10:00 PM
Practice (Ashlea Jones)
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
5:15 PM
vs. U11 TEAM A (Maroon) AND TEAM C (Teal)
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
5:15 PM
vs. U11 TEAM A (Maroon) AND TEAM C (Teal)
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
6:30 PM
vs. U11 TEAM D (Maroon) AND TEAM F (Teal)
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
6:30 PM
vs. U11 TEAM D (Maroon) AND TEAM F (Teal)
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
7:45 PM
vs. U15T1 - U15 - Group 2 (Merrick)
[TEAL vs GREY]
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
9:00 PM
vs. U15T2 - U15 - Group 4 (Gillespie)
[TEAL vs GREY]
U9
U9 - Group 1 (Kilcollins)
12:15 PM-1:15 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
1:30 PM
vs. U13T1 - U13 - Group 2 (deLaPlante)
[MAROON vs TEAL]
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
2:45 PM
vs. U13T1 - U13 - Group 2 (deLaPlante)
[GREY vs WHITE]
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
4:00 PM
vs. U13T2 - U13 - Group 4 (Medhurst)
[MAROON vs TEAL]
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
5:15 PM
vs. U13T2 - U13 - Group 4 (Medhurst)
[GREY vs WHITE]
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 2 (Naklicki)
7:45 PM
vs. U18T1 (Foote) / U21 (Hutton)
[GREY vs WHITE]
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
7:45 PM
vs. U21 - U21 (Hutton)
[GREY vs WHITE]
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
9:00 PM
vs. U21 - U21 (Hutton)
[MAROON vs TEAL]
U18T1
U18 - Group 2 (Naklicki)
9:00 PM
vs. U18T1 (Foote) / U21 (Hutton)
[MAROON vs TEAL]
25262728293031
U13T1
U13 - Group 2 (deLaPlante)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
5:15 PM-6:15 PM
Practice (Ashlea Jones)
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
6:30 PM-7:30 PM
Practice (Ashlea Jones)
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
7:45 PM-8:45 PM
Practice (Ashlea Jones)
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
9:00 PM-10:00 PM
Practice (Ashlea Jones)
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
5:15 PM
vs. U11 TEAM D (Maroon) AND TEAM E (Grey)
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
5:15 PM
vs. U11 TEAM D (Maroon) AND TEAM E (Grey)
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
6:30 PM
vs. U11 TEAM A (Maroon) AND TEAM B (Grey)
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
6:30 PM
vs. U11 TEAM A (Maroon) AND TEAM B (Grey)
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
7:45 PM
vs. U15T2 - U15 - Group 4 (Gillespie)
[MAROON vs TEAL]
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
9:00 PM
vs. U15T1 - U15 - Group 2 (Merrick)
[MAROON vs WHITE]
U9
U9 - Group 1 (Kilcollins)
12:15 PM
vs. U9 - Group 1 (Kilcollins)
[TEAL vs MAROON]
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
1:30 PM
vs. U13T1 - U13 - Group 2 (deLaPlante)
[WHITE vs MAROON]
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
2:45 PM
vs. U13T1 - U13 - Group 2 (deLaPlante)
[GREY vs TEAL]
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
4:00 PM
vs. U13T2 - U13 - Group 4 (Medhurst)
[WHITE vs MAROON]
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
5:15 PM
vs. U13T2 - U13 - Group 4 (Medhurst)
[TEAL vs GREY]
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Nov 01Nov 02Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
5:15 PM-6:15 PM
Practice (Ashlea Jones)
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
6:30 PM-7:30 PM
Practice (Ashlea Jones)
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
7:45 PM-8:45 PM
Practice (Ashlea Jones)
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
9:00 PM-10:00 PM
Practice (Ashlea Jones)
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
U15T2
U15 - Group 4 (Gillespie)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
U15T1
U15 - Group 2 (Merrick)
7:45 PM-8:45 PM
Practice
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
U11T1
U11 - Group 3 (Johnson)
5:15 PM
vs. U11 TEAM E (Grey) AND TEAM F (Teal)
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
5:15 PM
vs. U11 TEAM E (Grey) AND TEAM F (Teal)
U11T1
U11 - Group 1 (Hancock)
6:30 PM
vs. U11 TEAM B (Grey) AND TEAM C (Teal)
U11T1
U11 - Group 2 (Rutledge)
6:30 PM
vs. U11 TEAM B (Grey) AND TEAM C (Teal)
U15T1
U15 - Group 1 (Moher)
7:45 PM
vs. U15T1 - U15 - Group 2 (Merrick)
[GREY vs WHITE]
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
9:00 PM
vs. U15T2 - U15 - Group 4 (Gillespie)
[MAROON vs GREY]
U9
U9 - Group 1 (Kilcollins)
12:15 PM-1:15 PM
Practice
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
1:30 PM
vs. U13T1 - U13 - Group 2 (deLaPlante)
[MAROON vs GREY]
U13T1
U13 - Group 1 (Martone)
2:45 PM
vs. U13T1 - U13 - Group 2 (deLaPlante)
[TEAL vs WHITE]
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
4:00 PM
vs. U13T2 - U13 - Group 4 (Medhurst)
[MAROON vs GREY]
U13T2
U13 - Group 3 (Jacobs)
5:15 PM
vs. U13T2 - U13 - Group 4 (Medhurst)
[TEAL vs WHITE]
U18T1
U18 - Group 2 (Naklicki)
6:30 PM
vs. U18T1 (Foote) / U21 (Hutton)
[WHITE vs MAROON]
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
6:30 PM
vs. U21 - U21 (Hutton)
[WHITE vs MAROON]
U18T1
U18 - Group 1 (Foote)
7:45 PM
vs. U21 - U21 (Hutton)
[GREY vs TEAL]
U18T1
U18 - Group 2 (Naklicki)
7:45 PM
vs. U18T1 (Foote) / U21 (Hutton)
[GREY vs TEAL]
U15T2
U15 - Group 3 (Leclair)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Other Team Sites
View AllOur Sponsors
The Life Insurance Guy
Social Networking
Follow Us On
Visit Peterborough Girls Hockey Association on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Evinrude - LEONS
911 Monaghan Road , Peterborough, Ont  K9J5K5
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    330 - 294 - 120
Printed from pgha.net on Monday, October 19, 2020 at 8:49 PM